+38 044 24 999 42

Депофорез

Депофорез - це один з найбільш сучасних і ефективних методів лікування каналів зубів за допомогою гідроксиду міді-кальцію під впливом електричного поля слабкої сили. 

http://blognews.am/static/news/b/2013/01/35520.jpg

Депофорез в стоматології з'явився відносно недавно. Автор методики - німецький професор А.Кнаппвост. У Росії метод депофореза отримав поширення з кінця 1990-х-початку 2000-х років, ставши єдиною ефективною альтернативою хірургічному лікуванню кіст і гранульом.

Лікування каналів зуба - дуже важливий момент в стоматологічній практиці. Якщо воно пройшло нормально, можна спокійно проводити подальше лікування зуба, його реставрацію і т.п. Якщо ж лікування каналу зуба пройшло невдало, то нерідко зуб видаляється.

При цьому коріння зубів завжди були найбільш складною областю для лікування в стоматології через свою важкодоступність і складності візуального контролю за ходом лікування. Крім того, канали зубів дуже часто мають складну форму, відгалуження, «кишені» і т.д., що теж ускладнює їх обробку.

 

Основна проблема при лікуванні каналів зуба полягає в повній їх стерилізації. Традиційні методи очищення каналів механічним шляхом за допомогою спеціальних інструментів часто залишають ризик збереження інфекції у важкодоступних ділянках каналів.

Депофорез ж практично гарантовано повністю стерилізує кореневий канал, оскільки використовувана при процедурі гідроокис міді-кальцію надає потужний бактерицидну (знезаражуючим) вплив на тканини каналу зуба.

 

 

Переваги депофореза:

-Підтверджений тривалої стоматологічної практикою успіх лікування в 95% випадків

-Мала втрата зубних тканин і хороше збереження механічної стійкості кореня


 

-Мінімальний ризик перфорації

-Мінімум ризику, що лікувальна або пломбувальний субстанції вийдуть за межі верхівки -кореня

-Гарантована стерилізація всієї апікальної дельти

-Відсутня потреба у видаленні верхівки кореня

-Розширене кількість показань для ендодонтичного лікування

-Можливість лікування каналів, не доступних для стоматологічних інструментів

-Дуже низька ймовірність гематогенной реінфекції

-Відносно короткий час процедури

-Відносно низька вартість процедури 

Показання для застосування депофореза:

http://www.mosoblmedimport.ru/foto/b457.jpg

Депофорез в стоматології застосовується при строго певних показаннях

Наявність важкодоступних або сильно викривлених каналів зуба

Наявність гангренозного вмісту в каналах зуба

Наявність некротизованих (змертвілих) залишків пульпи в каналі зуба

Наявність облетірованних (зниклих) кореневих каналів

Повторне лікування каналів зуба в разі їх початкового некоректного пломбування фосфат-цементом або резорцин-формалінової пастою

Наявність в каналах зуба відламків зламаного стоматологічного інструменту

Наявність гранульоми або кісти на верхівці кореня зуба

Наявність перфораційних отворів в каналі зуба

Наявність широких кореневих каналів зуба

 

Протипоказання до проведення депофореза:

-Метод депофореза має нечисленні, але, тим не менш, істотні протипоказання:

-Стан вагітності

-Алергічна реакція на мідь

-Наявність гнійних процесів в області зубів і ясен

Процедура депофореза

Процедура депофореза проводиться виключно на девіталізірованних зубах. Якщо в процесі процедури пацієнт відчує біль, процедуру необхідно припинити і продовжити лише після того, як залишки живої пульпи будуть девіталізірованних.

 

Найважливішим моментом при проведенні депофореза є кваліфікована діагностика і зокрема - точне визначення довжини каналу зуба, що забезпечує якість проведення процедури і відсутність серйозних ускладнень після її закінчення. За допомогою рентгенографії довжина каналу зуба може бути визначена з абсолютною точністю.

 

Метод депофореза увазі обов'язкову анестезію - місцеву або загальну, після чого проводиться трепанація зуба, оголюється і розширюється гирлі каналу.

 

Потім в каналі зуба (на глибині 5-8 мм) закріплюється негативний голковий електрод, а за щокою з протилежного боку позитивний (він не повинен торкатися зубного ряду).

 

Після цього включається прилад, протягом декількох хвилин в канал зуба подається електричний струм силою 1-2 мА і разом з ним вводиться гідроокис міді-кальцію, яка за допомогою слабкого електроструму проникає в усі важкодоступні місця, включаючи гранульому і кісту, успішно знищуючи бактерії і мікроби.

 

Процедура депофореза проходить практично безболісно для пацієнта, доставляє йому мінімум дискомфорту і триває близько 5-10 хвилин на 1 оброблюваний канал.

 Подібній процедурі піддається окремо кожен канал ураженого зуба.

 На завершення процедури оброблені канали зуба ретельно промиваються дистильованою водою або спеціальними розчинами (наприклад, 10% суспензією простий гідроокису кальцію).

 Метод депофореза увазі як мінімум 3 сеанси подібної процедури, які проводяться, як правило, з інтервалом у 8-10 днів. Загальна кількість електроструму на один оброблений канал має в сумі становити 15 мА / хв.

При лікуванні кісти кількість струму, необхідного, щоб розчинити епітеліальну стінку, може становити 30мА/мін і більше, залежно від розміру кісти.

 Між сеансами в порожнину зуба міститься паста гідроокису міді-кальцію.

 Після останнього сеансу оброблені канали зуба пломбуються гуттаперчей або атацамітом (спеціальним стоматологічним цементом), після чого проводиться реставрація коронки зуба.

 Після процедури

Зрештою, після проведення депофореза корінь зуба стає абсолютно стерильною системою, закритою від зовнішнього впливу шкідливих мікроорганізмів, що дозволяє зубу повноцінно виконувати свої функції, в тому числі бути якісною опорою під мостовидні протези.

 

 

 

Back to top