+38 044 24 999 42

Ортопедична стоматологія

Причини втрати зубів можуть бути різними, а от наслідки для людини однакові.

Втрата одного чи декількох зубів можуть створити низку проблем різної складності. Починається все з того, що зуби, які залишилися, починають нести підвищену загрузку і зміщуються з метою заповнення пустого місця. Це призводить до деформації зубних рядів, патологічного стирання зубів, порушення прикусу і може служити причиною розвитку захворювань пародонту (запалення ясен, розхитування та випадіння зубів) та скронево-нижньощелепного суглобу (больові приступи в ділянці вуха, шиї, верхніх та нижніх зубів, "хруст", "лускання" в суглобі та ін.). Виникають проблеми травлення їжі, порушується артикуляція, змінюється контур обличчя.

 

 

Всіх цих проблем можна запобігти, якщо вчасно звернутися до лікаря стоматолога-ортопеда.  

Ми пропонуємо нашим пацієнтам всі види сучасного протезування:

1.    Консультація

2.    Діагностичний відбиток

3.    Аналіз ортопантомограми

4.    Виготовлення коронок (у тому числі і з дорогоцінних металів):

o    безметалевих - вініри;

o    безметалевих – на оксиді цирконію;

o    металокерамічних;

o    металопластмасових;

o    цільнолітих;

o    провізорних(тимчасових пластмасових)

5.    Вкладка для культі:

o    безметалева;

o    металева;

o    срібна;

o    золота;

6.    Виготовлення знімних протезів( у тому числі ацеталових і нейлонових):

o    повністю знімних;

o    частково знімних;

7.    Бюгільне протезування:

o    просте;

o    мікрозамкове;

o    однозамкове;

8.    Фіксація коронок.

9.    Протезування на імплантата

 

БЕЗМЕТАЛЕВА КЕРАМІКА

Безметалева кераміка – це новітнє досягнення в стоматології, дозволяє виготовляти надійні, легкі та естетичні коронки. Вона позбавлена металевого каркаса, замість нього використовується достатньо міцний каркас на основі оксиду цирконія, Empress. Зовні таку коронку, виготовлену в зуботехнічній лабораторії з урахуванням індивідуальних особливостей природніх зубів пацієнта, навіть спеціалісту неможливо відрізнити від живого зуба.Протези з безметалевої кераміки називають найбезпечнішими, так як фарфор не чинить на навколишнє середовище ніякого впливу. Такі протези НЕ завдадуть організму пацієнта шкоди. Безметалева кераміка біосумісна і не викличе алергічних реакцій. Переваги безметалевої коронки перед металокерамічною:

1.    Відмінний естетичний результат

2.    Відсутність профарбовування краєвих ясен через надясеневе розташування уступу і відсутність металу

3.    Висока кольоростійкість

4.    Гіпоалергенність, нульова біологічна активність дозволяє широко застосовувати безметаловую кераміку пацієнтам, страждаючим тим або іншим виглядом алергії.

5.    Відсутність травм і запалення ясен

6.    Ідеальне прилягання в самій проблемній зоні – край коронки

7.    Прозорість коронки, як у справжнього зуба

8.    Більш міцна фіксація до зуба

9.    Теплопровідність така ж, як у емалі зубів 

10.Легший за вагою, ніж металевий каркас, зменшує передачу механічного навантаження на опірні зуби, тим самим, продовжуючи їм життя.

Слово вінір (veneer) в буквальному перекладі - облицювання, маскування, захисне покриття. В стоматології вініри є тонкими керамічними пластинками або ковпачками,

Вініри

 

Зубні вініри призначені для маскування різних дефектів, які нерідко виникають на зубах, наприклад, сколи, зміна початкового кольору і т.д. Вініри корегують зовнішню частину зуба, не зачіпаючи при цьому її внутрішню структуру, тому абсолютно безпечні.

Фарфорова накладка на зуб сама по собі має прекрасну жорсткість, тому можна не побоюватися того, що при звичайних жувальних навантаженнях тонкий матеріал вініра виявиться занадто тендітним і недовговічним.

До переваг вінірів відносять стійкість до фізичних, хімічних і біологічних впливів. Це означає, що вони міцні на злам, не псуються при дії агресивних середовищ і не схильні до карієсу.

Вони значно менше бояться чаю, кави, сигарет та інших факторів, здатних змінити колір і зовнішній вигляд зубів.

Важливою функцією вінірів є захист зубів від руйнівних факторів навколишнього середовища. І найголовніше - вініри мають прекрасний зовнішній вигляд.

 МЕТАЛОКЕРАМІКА

Металокерамічні коронки, мостовидні протези є найбільш розповсюдженими для протезування зубів. Вони використовуються у тих випадках, коли стоматологу терапевту не вдається відновити коронкову частину зуба, або коли зуб відсутній взагалі. Ці вироби складаються із металевого каркасу, покритого зверху фарфоровою глазур'ю і по своїй суті є індивідуальним ювелірним витвором.
Найбільші естетичні можливості притаманні кераміці без використання металу і на сплавах, які містять у собі золото. Окрім високих естетичних показників, конструкції на золото містких сплавах мають високу
біосумісність, стійкість до корозії, запобігають розвитку вторинного карієсу під коронкою. Таким чином, металокерамічна коронка володіє високою естетикою, відносно дешева, дозволяє індивідуально підібрати колір і форму штучного зуба. Вона витримує серйозні жувальні навантаження.

ПРОВІЗОРНІ КОРОНКИ(ТИМЧАСОВІ – ПЛАСТМАСОВІ)

Провізорні коронки виготовляються для запобігання можливої больової реакції, коли опорні зуби обточуються живими, для попередження зсуву опорних зубів і звісно естетичний аспект. Всі провізорні коронки виготовляються з пластмаси. На сьогоднішній день існуюсь два способи виготовлення тимчасових коронок: в порожнині рота пацієнта і в зуботехнічній лабораторії.

 

МОСТОВИДНИЙ ПРОТЕЗ
Мостовидний протез являє собою конструкцію, яка складається із безметалевих, металокерамічних коронок і штучних зубів.
Такий протез має природній колір і фіксується на опірних зубах.Зубні коронки надіваються на природні опорні зуби з обох боків від втраченого зуба, утворюючи єдине ціле з тілом мостоподібного протеза, що знаходиться між ними. Мостоподібні зубні протези допоможуть Вам повернути Вашу посмішку і зберегти природну форму обличчя. Вони також можуть допомогти Вам ретельно пережовувати їжу, розмовляти, стуляти щелепи при кусанні, що, у свою чергу, допоможе запобігти зсуву або розходженню інших зубів.

ПРОТЕЗ НА ІМПЛАНТАТАХ
Протезування на імплантатах - найбільш прогресивний метод заміщення відсутніх зубів. При цьому ми маємо можливість виконати одиночну коронку, мостовидний протез, знімний протез з опорою на імплантат. Якісне виконання такого виду роботи потребує наявності у клініці спеціального обладнання і матеріалів, а також злагодженої праці лікарів стоматологів (імплантолог, ортопед) і зубного техніка.
Зуби з опорою на імплантати забезпечують найбільш природне рішення з естетичної та функціональної точки зору. У порівнянні зі звичайними мостовидними протезами, немає необхідності спилювати сусідні зуби, щоб утримувати нові зуби. Таким чином, зберігаються здорові тканини зуба.

МІКРОПРОТЕЗУВАННЯ
Мікропротезування - найбільш прогресивний метод відновлення коронкової частини зуба. Це заміщення дефектів зуба вкладками, накладками та вінірами, які виготовлюються в лабораторії по точному відбитку і повністю повторюють втрачену частину зуба по формі та кольору. Мікропротез фіксують у ротовій порожнині спеціальним цементом.
При відсутності одного зуба можна виготовити мостовидний протез на скло волоконному каркасі. Така конструкція дає можливість максимально зберегти опірні зуби ( нема необхідності видаляти в них нерви та покривати коронками). Штучний зуб "підвішується" на скло волоконному шнурі, який фіксується пломбами на сусідніх зубах.

ЗНІМНІ ПРОТЕЗИ
Назва цього виду зубних протезів говорить сама за себе. До них відносяться такі конструкції, які пацієнт може самостійно витягти із порожнини рота, а потім поставити на місце.
Недоліки: погана фіксація в порожнині рота.
Переваги: можна протезувати практично будь-які дефекти зубного ряду, навіть до повної відсутності зубів; невелика вартість у порівнянні з альтернативним методом лікування подібної патології із застосуванням імплантатів;
Види:

       ·         частково знімні протези;

       ·         повні знімні протези.

Частково знімні протези показані у тих випадках, коли втрачено один або декілька зубів і відсутня можливість застосування імплантату або мостовидного протезу. Виготовляється такий протез із спеціальної пластмаси, по кольору схожої з кольором ясен, і штучних зубів.
Повний знімний протез використовується у випадках повної відсутності зубів на верхній чи нижній щелепі. Він утримується на місці за рахунок ефекту прилипання. Слід враховувати, що дуже часто єдиний надійний спосіб фіксації такого протезу - використання імплантатів.

 

БЮГЕЛЬНИЙ ПРОТЕЗ
Бюгельний протез - це протез, що знімається. В його конструкції замість пластмасового базису використовується тонка металева дуга. При цьому навантаження в процесі жування передається не тільки на ясна, а також і на власні зуби. Тому бюгельні протези більш довговічні, зручніші у користуванні і краще відновлюють функцію жування.
Переваги бюгельних протезів із замковими кріпленнями:

       ·         надійна фіксація;

       ·         естетичний вигляд;

       ·         високі експлуатаційні властивості;

Конструкція кожного бюгельного протезу розробляється індивідуально для кожного окремого випадку, в залежності від умов у ротовій порожнині.
У випадку наявності у пацієнта алергії на різні конструктивні елементи протезу можливе виготовлення його базису із ексклюзивних матеріалів (золото-містки сплави, титан).

НЕЙЛОНОВІ ПРОТЕЗИ

Нейлонові протези – це нове покоління знімних протезів на основі еластичного базису. Виготовляеться він з напівпрозорого матеріалу, природного кольору ясен. Він практичний і зручний у використанні, має гнучкі властивості. Нейлон містить стійкий барвник, який надає протезам прекрасний естетичний вигляд. При використанні нейлонових протезів, неможливе розхитування опорних зубів. Нейлонові протези не містять металевих елементів. Нейлон не викликає алергічної реакції у пацієнтів, чутливих до акрилу, латексу і металів. Нейлон не вбирає в себе вологу з флорою порожнини рота, тому в ньому не живуть мікроорганізми.

АЦЕТАЛОВІ ПРОТЕЗИ 

Протези, виготовлені з ацеталу, естетичні і дуже комфортні, так як займають мало місця в порожнині рота. Фіксуються протези за рахунок клакерів, які щільно охоплюють шийки зубів, при цьому вони не торкаються ясен тим самим не травмуючи їх. Вони мают гарні пружні и естетичні властивості. Кламери мають колир зуба або ясен.

Back to top